Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Rozmiar liter:

Biblioteka szkolna jest pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu pracy i popularyzacji wiedzy.

Plan pracy biblioteki szkolnej

biblioteka

 
Obok głównej funkcji – gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów i wszechstronnej informacji – biblioteka wspiera i ułatwia realizację programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły.
Zapewnia fachową pomoc w wyszukiwaniu i udostępnianiu materiałów potrzebnych w przygotowaniu do zajęć i poszczególnych dziedzin wiedzy.
Pełni rolę ośrodka informacji dla uczniów i nauczycieli.
To miejsce, gdzie pod nadzorem nauczycieli – bibliotekarzy można miło spędzać czas, czytając na miejscu lub korzystając ze stanowisk komputerowych. Istnieje możliwość odrabiania lekcji i przygotowywania się do zajęć.


Biblioteka znajduje się na parterze budynku szkoły i zajmuje dwa pomieszczenia przeznaczone na wypożyczalnię i czytelnię.


Zbiory biblioteki są w całości skomputeryzowane.