Wspieraj Nas razem z faniMani

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla SP Zalasewo, zakup sprzętu sportowego oraz rozwijanie Pasji Dzieci.
Rozmiar liter:

16 grudnia 2019r z inicjatywy Antosi Brzezińskiej Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów na Dzień Piernika.

Oprócz zakupów pierniczków wszelkiego rodzaju, można było zapoznać się z historią piernikową w przygotowanych przez Antosię albumach. Kawiarenka cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz przyciągała zapachem...Niektórzy zajadali się, inni odkładali dla rodziców, sióstr, braci. Dla nas to wielki sukces. Każdy z uczniów otrzymał również przepis na pierniczki kruche oraz pulchne. Antosia, Ola, Marianna i Ala przeniosły nas w piernikowy świat.

Dziękujemy mamie Antosi, pani Agnieszce za przygotowanie pierników oraz uszycie maskotek.

Opiekun SU
Katarzyna Czajkowska

Rozmiar liter:

Niewiele ponad tydzień temu nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji Góra Grosza.

Na koniec roku pragniemy podziękować za ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów. To dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się uzbierać ponad 600 zł w samych groszach. Teraz już wiemy wszyscy, że pomaganie jest łatwe!

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”- Flora Edwards.

img146

 

Opiekun SU
Marta Kazimierczak-Con

Rozmiar liter:

W tym miesiącu w naszej szkole odbył się I Zjazd Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Gminy Swarzędz. Tematem przewodnim była współpraca ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami różnych szkół.

W Zjeździe wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Paczkowie, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy oraz organizatorzy Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie.

Po uroczystym otwarciu Zjazdu przez Dyrekcję, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wysłuchali wykładu poprowadzonego przez przedstawicielkę Hospicjum Palium w Poznaniu, panią Barbarę Grochal. Była to okazja do zapoznania się z szczegółami organizacji takiego wydarzenia jak Bieg Motyli oraz przykładami dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Następnie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wzięli udział w debacie „Podział obowiązków i ich realizacja”, w trakcie której odpowiedzieli na trzy następujące pytania:

1. Trzy zasady percepcji:

  • Rzecz nie w tym, co mówisz, lecz w tym, co słyszą.
  • Rzecz nie w tym, co robisz, lecz w tym, co widzą.
  • Rzecz nie w tym, co masz na myśli, lecz w tym, co zrozumieją.

2. Jak to rozumie młody człowiek?

3. Rywalizacja czy współpraca - co się bardziej opłaca?

Jakie cechy, według Ciebie powinien posiadać lider, a jakie członek zespołu?

Po interesującej dyskusji, w trakcie której mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawymi poglądami naszych uczniów przyszedł czas na prezentację własnych dokonań. Każdy Samorząd Uczniowski przedstawił prezentację na temat jednego, najciekawszego przedsięwzięcia, które zostało zrealizowane w danej szkole. Wiele inicjatyw prezentowanych przez przedstawicieli różnych szkół wymagało dobrej współpracy ze środowiskiem szkolnym. Dzięki tym wystąpieniom dzieci mogły zainspirować swoich rówieśników do kolejnych działań. Prezentowane pomysły były bardzo dobrą okazją do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Przedostatnim punktem w naszym programie były warsztaty na temat: „Jak skutecznie współpracować w szkole i środowisku lokalnym?”. W trakcie których przedstawiciele różnych Samorządów Uczniowskich musieli wypracować rozwiązania na takie zagadnienia jak:

  • Jakie korzyści wynikają dla członków zespołu z faktu przynależności do niego?
  • W jaki sposób utrzymujemy kontakty z otoczeniem?
  • Jakie wartości są dla nas istotne?
  • W jaki sposób rozwiązujemy pojawiające się problemy?
  • Kto jest zainteresowany tym, abyśmy odnieśli sukces?

Po zmaganiach umysłowych, burzliwych debatach, wymianie doświadczeń i spostrzeżeń przyszedł czas na odpoczynek. W trakcie popołudnia z samorządnością każda grupa przedstawicieli z wszystkich szkół zaproponowała jedną zabawę integracyjną. Dzięki tak miłemu zakończeniu wszyscy na koniec pożegnaliśmy się z uśmiechami na twarzy. Warto zastanowić się, czy w przyszłym roku nie skupić się na samej integracji?

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom i uczestnikom! Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

  

Opiekunowie SU
Marta Kazimierczak-Con
Katarzyna Czajkowska

 

Rozmiar liter:

Z okazji Mikołajek fani fantastyki w naszej szkole mieli pierwszy raz okazję spotkać się, by porozmawiać o swoich zainteresowaniach. W trakcie zajęć uczniowie klas 7-8 wzięli udział w debatach na następujące tematy:

1. Gwiezdne Wojny

Odbyliśmy rozmowę na temat starego i nowego kanonu. Zapoznaliśmy się z ciekawymi tytułami książek i przewodników. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat gier w świecie Star Wars.

2. Muzyka w grach

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z artystami, dla których tworzenie ulubionego rodzaju muzyki stało się sposobem na życie. Uchyliliśmy również rąbka tajemnicy i zaprezentowaliśmy, w jaki sposób powstaje muzyka do gier i filmów. Wielokrotnie w proces ten angażowana jest cała orkiestra wraz z chórem. Często zapominamy, o tym jak wiele osób musi ciężko pracować, by stworzyć niesamowite ścieżki dźwiękowe.

3. Gry wyobraźni

Był to najbardziej wyczekiwany punkt programu. Często niedoceniane gry fabularne (RPG) stały się gwoździem programu. Okazuje się, że do dobrej zabawy wystarczy tak naprawdę grupa kolegów lub koleżanek, kartka, ołówek i bujna wyobraźnia. Wtedy czas płynie milej niż przy komputerze. Uczestnicy zostali zaopatrzeni we własne materiały do zorganizowania takiej rozgrywki.

W trakcie spotkania zainteresowane osoby miały również szansę zapoznać się z ciekawymi tytułami książek o tematyce fantasy, wziąć do ręki miecz oraz naciągnąć cięciwę na łuk.

To były fantastyczne zajęcia!

Patronat nad wydarzeniem objął Samorząd Uczniowski

Opiekun SU
Marta Kazimierczak-Con

Rozmiar liter:

Herbatka była przepyszna! Rozmowa z panią dyrektor Beatą Hałas dostarczyła wielu emocji i ciekawych informacji o szkole! Kto zasłużył na takie wyróżnienie? Julia Wróbel z klasy 3, Suzan Hijazi z klasy 3, Natalia Janicka z klasy 3, Olivia Skrobich z klasy 4 oraz Julia Rudnicka z klasy 5 – zwyciężczynie konkursu na „Najciekawsze przebranie na powitanie wiosny”. Możecie im tylko zazdrościć i bardzo się starać uczestnicząc w następnych konkursach organizowanych przez samorząd uczniowski.

WP 20170427 10 47 22 Pro

Elwira Socha
opiekun SU

Rozmiar liter:

15 stycznia 2017 r. 25 Finał WOŚP

I w końcu nadszedł ten wyczekiwany, styczniowy, ale jakże gorący dzień! Przygotowywaliśmy się do niego od pewnego czasu. Podzieliliśmy się rolami i w zgranych ekipach ruszyliśmy na zbiórkę. Nie straszne nam było zimno i długi spacer. Ubraliśmy się ciepło, ale i tak najbardziej ogrzewała nas myśl, że pomagamy innym dzieciom, a być może ratujemy im życie. Razem daliśmy radę! Spotkaliśmy dużo życzliwych osób, które nagrodziliśmy czerwonymi serduszkami. Liczył się każdy grosz! Dobre serca zaowocowały bardzo dobrym wynikiem! Każdy z nas tuż po urodzeniu skorzystał już z urządzeń zakupionych przez Wielką Orkiestrę, teraz mogliśmy się za to odwdzięczyć. Razem z Orkiestrą będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo WARTO POMAGAĆ!

WP 20170115 10 49 57 Pro

Zapraszamy do galerii

Aleksandra Cybula

Rozmiar liter:

W miniony piątek w szkole, podczas długich przerw na piętrze odbyły się Andrzejki. Wróżyliśmy naszą przyszłość z atramentu. Można było się dowiedzieć, jaki w przyszłości będziemy mieć samochód, zawód, miejsce swojej życiowej podróży oraz imię męża/żony. Podczas wróżenia słuchaliśmy naszych ulubionych piosenek. Całą zabawę jak i wróżby zorganizował Samorząd Uczniowski.

Aleks Nowacki